O nás

Pejsci jsou součástí našeho života již dlouho. Naším prvním pejskem byl německý ovčák "Holan". Byl to klasický vesnický hlídač. :) Dožil se krásného věku 17ti let. V roce 1995 jsme mu pořídili kamaráda, novofundlandského psa "Bedřicha z Mědvědí rokle". I přesto, že byl s PP, nejezdili jsme s ním nikdy na výstavy ani jsme s ním nepracovali, byl to spíš domácí mazlíček. V jeho 13ti letech jsme kvůli častým zdravotním problémům o Béďu přišli a mysleli jsme, že už si žádného pejska nepořídíme.

Moc dlouho jsme to ale nevydrželi a nakonec jsme se rozhodli pořídit si zlatého retrívra. A tak to všechno začalo! Chtěli jsme opravdu zlatého pejska, nepředpokládali jsme, že se s ním budeme věnovat loveckému výcviku nebo výstavám, takže při výběru rozhodla hlavně krásně zlatá barva rodičů a taky vzdálenost, kam jsme si pro pejska jeli. Vybrali jsme zlatého pejska z chovatelské stanice Od Bílé břízy z blízké Moravské Třebové. A tak jsme si 23. prosince 2007 přivezli domů "Ivorka". Jelikož jsme neměli sebemenší ponětí o nějakém loveckém výcviku retrívrů, začali jsme s Ivorkem chodit na klasický cvičák, aby se naučil poslušnosti. Zkusili jsme pár výstav, ale ty Ivorka vyloženě nebavily. Postupem času jsme začali hledat informace o výcviku retrívrů, o zkouškách a zjišťovali jsme, že Ivorovi lovecký výcvik jde a baví ho mnohem víc, než pochodování na cvičáku. Chtěli jsme, aby byl Ivorek uchovněný a my si po něm jednou mohli nechat štěňátko. Bohužel se u něj záhy zjistilo onemocnění štítné žlázy a štěňátka tudíž nepřipadala v úvahu. V roce 2012 jsme na internetu objevili inzerát, ve kterém chovatelská stanice z Maletických luk zadávala štěňátka. Po prostudování internetových stránek a pohledu na sytě zlaté rodiče bylo rozhodnuto. Další retrívr bude z jižních Čech.  V té době už jsme měli představu, jakého bychom chtěli pejska, z pracovního spojení, sytě zlatého a z menší chovatelské stanice. Ovšem z myšlenky pořídit si pejska sešlo a my se rozhodli pro fenku - "Airin z Maletických luk". Výběr chovatelské stanice se nám vyplatil, protože kromě krásně zlaté fenky, jsme poznali úžasnou majitelku a jako úplní začátečníci jsme se s její pomocí začali věnovat loveckému výcviku. S Airinkou jsme postupně absolvovaly lovecké zkoušky a  získaly i titul "U".  Airin se na jaře 2016 stala maminkou našich prvních štěňátek - 3 holčiček a 2 kluků. Osud tomu tak chtěl a z vrhu "A" u nás zůstala holčička Alexia, zvaná "Lexie". 

V červnu 2015 přibyla do naší smečky další zlatá fenečka z chovatelské stanice Brdské zlato. Vlastním jménem Quantum Of Gold, ale říkáme jí Dorotka.  Dorotka do naší rodiny skvěle zapadla.  V roce 2018 se nám splnil velký sen a přivezli jsme si fenečku Anglického špringršpaněla - Callu Lilly Buxusson. Svojí úžasnou povahou se rovná našim retrívřím parťákům. Je to obrovský mazel a prostě k nám patří. Její výstavní úspěchy, úžasná povaha a lovecké vlohy nás přesvědčily o tom, že do budoucna se naše smečka rozšíří o dalšího špřingršpaněla, ideálně z vlastního chovu, a to se nám podařilo. 

Kromě Callinky jsme v roce 2018 přivítali na světě náš druhý vrh. Maminkou vrhu "B" se stala naše Dorotka a všechna štěňátka našla ty nejúžasnější rodiny. V roce 2019 přišla na svět první miminka naší Lexie. I u vrhu "C" se nám podařilo najít ty nejlepší majitele. Rok 2019 byl kromě štěňátek také ve znamení výstav. Hlavně úspěchy Callinky nás velmi těší. V roce 2018 jsme také spojili dvě psí rodiny. A tak se do naší chovatelské stanice dostalo i plemeno labrador retrievera. Bady a Zollie, labradoři mého přítele Davida, se stali plnohodnotnou součástí naší smečky. V roce 2020 jsme měli první štěňátka plemene labrador, právě po Badíkovi a Zollince.

V roce 2022 se v naší chovatelské stanici narodily hned dva vrhy, první vrh po naší Callince a druhý zlatý vrh po Lexince. Z obou vrhů jsme si doma museli nechat holčičku, tak se naše smečka rozrostla hned o dvě princezny - Izzie, fenku anglického špringršpaněla  a Emmu, fenečku zlatého retrívra.